KONST / Litografier / Färglitografi 15042037
nr 1504 2037
Joan Miró
(1893-1983), Spanien
Färglitografi, Le lizard aux plumes dór, 1967. Maeght 460. Signerad och numrerad 2/20. Pergament Bladets mått. 35x50. Yttermått inklusive ram: 44x58 cm
Utrop:
20.000 kr
Såld:
18.500 kr
måndag 21 november 2022
kl 20:13:41
15.000 kr
15.500 kr
16.000 kr
17.000 kr
17.000 kr
17.000 kr
17.000 kr (Budbetjänt)
17.500 kr
18.000 kr
21 nov